HomeBoerderijeducatie voor volwassenen

Boerderijeducatie voor volwassenen

Als onderdeel van De Grûn Beweegt: gezonde bodem ↔ gezonde voeding, organiseert melkveebedrijf Hoeve de Meeuw een educatieve middag voor volwassenen. Tijdens deze middag leer je van gras tot aan het glas waar de melk vandaan komt en wat je er allemaal mee kunt doen. Kom langs op de boerderij en maak zelf je eigen boter of kaas van verse melk!

Deze educatieve middag vol kennis en beleving bestaat uit een rondleiding en een workshop boter en kaas maken. De middag is speciaal voor volwassenen die interesse hebben in gezonde grond en gezonde voeding. 🥛🌱🐄🧀🧈

 

Praktische informatie

  • Datum: Zaterdag 19 september
  • Tijd: 16.00 – 18.00 uur
  • Locatie: Dorpsweg 9a 1697KA Schellinkhout
  • Activiteit: Educatieve rondleiding op het melkveebedrijf, inclusief workshop kaas en boter maken
  • Kosten: €15,- p.p.
  • Alleen voor volwassenen
  • Aanmelden is verplicht via onderstaande formulier

 

Onderdeel van De grûn Beweecht

Deze activiteit maakt onderdeel uit van het vierdaagse festival De grûn Beweecht/De Grond Beweegt. In de regio Westfriesland is sprake van een sterke agrarische traditie, maar ook van een groeiende afstand tussen producent en consument. Tegelijkertijd nemen gezondheidsvraagstukken en bewustzijn rondom voeding toe. De manifestatie Grond Beweegt speelt in op deze ontwikkelingen door inwoners, onderwijs en agrarische sector actief met elkaar te verbinden. 

Klik hier voor meer informatie over het festival en bekijk het volledige programma.

 

Melkveebedrijf Hoeve de Meeuw

In het West-Friese dorpje Schellinkhout vind je melkveebedrijf Hoeve de Meeuw, waar zo’n 110 koeien worden gemolken. Daarnaast is er jongvee en worden er bijna iedere week nieuwe kalfjes geboren. Op de boerderij is van alles te beleven. Zo kun je er overnachten in één van de vier hooiberghutten en worden er regelmatig schoolklassen ontvangen voor boerderijeducatie. Kinderen kunnen er leren, proeven, voelen, ruiken en ervaren wat er allemaal op een melkveebedrijf gebeurt.

Speciaal voor het festival wordt deze activiteit niet voor kinderen, maar voor volwassenen georganiseerd.

Benieuwd naar de mogelijkheden op de boerderij? Of interesse in een educatieve rondleiding voor een grotere groep op een andere datum dan 19 september? Neem dan contact op met Monique via mve@kpnplanet.nl en vraag naar de mogelijkheden.

Bekijk hier de website van Hoeve de Meeuw.

Foto’s van het evenement

Schrijf je hier in!

Boerderijeducatie voor volwassenen

Naam(Vereist)