Open dag Zorgboerderij de Tienmorgen
Op 13 en 14 juni organiseert Zorgboerderij De Tienmorgen een feestelijke open dag, ter ere van het 25-jarig bestaan van de zorgboerderij. Op deze dagen zullen onze hulpboeren jullie laten zien waar ze dagelijks zoal mee bezig zijn bij ons. Doormiddel van een speurtocht kom je ze tegen op de boerderij waar ze natuurlijk hun favoriete taken aan jullie willen laten zien. Later op de middag sluiten we de dag af met wat muziek en gezelligheid, onze deelnemers houden ook zeker van een feestje!
Hoe het allemaal ooit begon…
Zoals gezegd is de zorgboerderij zo´n 25 jaar geleden van start gegaan. Ons pap en mam, Stef en Lenie, hadden toen naast hun melkveebedrijf al een kleinschalige camping waar mensen kwamen ‘kamperen bij de boer’. Toen hier jaarlijks een aantal gezinnen met verstandelijk beperkte kinderen te gast waren groeide passie voor het werken met deze kinderen. De ouders hiervan kwamen eigenlijk als eerste met het idee. Dat is echt wat voor hier Stef, een zorgboerderij starten. Na wat aarzeling werd er kleinschalig gestart met geven van dagbesteding aan twee jongens, Frank en Tjeerd. Dat dit een goede keuze is geweest moge duidelijk zijn, Tjeerd is nooit meer weggegaan en viert dus zijn 25 jarig jubileum!
Inmiddels is de zorgboerderij uit gegroeid naar een plek waar doordeweeks van 8.30 tot 16.00, maximaal acht volwassen deelnemers met een verstandelijke beperking dagbesteding krijgen. Wij gaan uit van de mogelijkheden van een deelnemer en door dit te stimuleren en een positieve benadering bereiken we dat de deelnemer ontspannen is, lekker in zijn vel zit en bouwt aan het zelfvertrouwen. Ze helpen ons met allerlei klusjes op en rond de boerderij. Het verzorgen van de dieren, het onderhoud en schoonhouden van het erf, de grote moestuin en ze helpen bij activiteiten zoals kinderfeestjes, of taken bij en/of op het terras. We streven naar een vriendelijke omgang van mens en dier. Het is voor ons een uitdaging om samen met onze “hulpboeren” de bezoekers een plezierig en vermakelijk verblijf aan te bieden.
Vier het jubileum mee!
Kortom reden genoeg om hier even bij stil te staan en samen twee leuke dagen te maken! Wil je graag weten wat onze hulpboeren zoal doen? Kom dan een kijkje nemen op vrijdag 13 of zaterdag 14 juni tussen 13uur en 15uur. Vanaf 15uur tot 17uur gaat de muziek aan op het terras zodat we lekker kunnen dansen en meezingen op vele bekende nummers. De koffie is gratis en voor de kinderen is er uiteraard van alles te doen. De deelnemers zijn nu al razend enthousiast en wij uiteraard ook!
Voor meer informatie kun je terecht op de website.